Historia marki SENDRA

 

1913

Andres Sendra - syn hiszpańskiego garbarza powrócił do domu z USA, przywożąc ze sobą zamiłowanie do butów kowbojskich. Założył on Firmę Sendra Boots w Almansa (Albacete). Przedsiębiorstwo to od początku swojego istnienia miało produkował kowbojki, buty do jazdy konnej i inne profesjonalne obuwie.

 

1913

Narodziła się i zaczęła rozwijać technologia konstrukcji butów Goodyear.

 

1962

Rozpoczęła się międzynarodowa ekspansja firmy. Pierwszym krokiem było wejście na rynek amerykański. Wydarzenie to miało zdeterminować dalszy rozwój marki.

 

1965

Po sukcesie butów Sendra w USA postanowiono rozszerzyć działalność w Europie. Pierwszym przystankiem były Niemcy.

 

1985

Nie zapominając o rynku butów profesjonalnych, Sendra stawia sobie za cel szerszy, bardziej zróżnicowany rynek docelowy. Inicjuje podróż przez świat mody.

 

1988

Rok w którym narodził się drugi z symboli (obok klasycznych kowbojek) marki Sendra- buty dla motocyklistów. żelazny wierzchowiec, czarna skóra i buty Sendra- to zestaw którego potrzebowali drogowi kowboje.

 

1991

Aktualizacja modelu biznesowego przedsiębiorstwa spowodowała uruchomienie pierwszego sklepu na zasadzie franczyzy. Pionierski sklep otworzono w Vitoria w północnej Hiszpanii.

 

1994

Nowa linia w rodzinie butów Sendra. Połączenie klasycznych kowbojek i najnowszych trendów. Miks spowodował rozwój produkcji butów linii fashion.

 

1995

Sendra stała się wielką międzynarodową korporacją. Zmiany te spowodowały powstanie potrzeby przeniesienia siedziby głównej do Almansa Industrial Estate. Nowe miejsce i nowe technologie odpowiadające zdolnościom i wiedzy pracowników firmy.

 

1998

Stworzenie "Blue Bird", które już niedługo stało się gwiazdą sprzedaży.

 

1998

Sendra otwiera sklep franczyzowy na Gran Via w Madrycie.

 

1999

Pierwsze pojawienie się na pokazie mody. Buty pokazywane są podczas Gaudi Fashion Show w Barcelonie razem z kolekcją strojów kąpielowych Pepa Clavera.

 

1999

Marka Sendra rozpoczyna "Sendra Look"- będącą inicjatywą angażującą 20 stylistów z głównych magazynów mody do zaprojektowania ich własnych modeli butów Sendra.

 

2000

Sendra pojawia się na Nowojorskim Tygodniu Mody.

 

2000

Sprzedaż "Blue Bird" wzrasta w Europie i USA. Do rodziny Sendra dołączają Francis Montesinos, Dolores Cortes i Monica Sarabia.

 

2000

Sendra otwiera pierwszy sklep w Alicante.

 

2003

12 lat po otwarciu pierwszego sklepu franczyzowego w Hiszpanii, Sendra otwiera sklep na licencji poza granicami kraju, wybór padł na Nowy Jork.

 

2005

Sendra jest teraz synonimem mody, czego potwierdzeniem jest branie udziału w "Bread & Butter" w Barcelonie.

 

2006

Po podbiciu prawie całej Europy nadszedł czas na zdobycie międzynarodowej stolicy mody- sklep Sendry pojawił się we Włoszech w Mediolanie.

2009

Firma Transterm i Sendra zawiązują współpracę- marka Sendra wkracza na rynek polski.

Przeszłość i przyszłość

Prawie 100 lat historii wyznaczyło drogę sukcesu marki Sendra. 100 lat pokrywające się z 4 generacjami - od założyciela firmy Andre'S Sendra, do jego prawnuka Francisco Javier Sendra (obecnego prezesa i zarazem szefa grupy ponad 170 specjalistów zajmujących się modą, designem i produkcją).

SENDRA

Coś, co rozpoczęło się od małego rodzinnego biznesu z czasem przekształciło się w jedną z najważniejszych marek butów na świecie. Zmian ta nastąpiła dzięki doświadczeniu i zdolności do dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia.

SENDRA

Historia Sendry oddziałuje na obecny kształt firmy. Know-how przyczynia się do kształtowania się sukcesu w przyszłości.

SENDRA